Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Требін М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Требін М.  
Армія на політичній авансцені / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 3-19. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Вивчено питання взаємодії армії та політичної влади. Встановлено, що за різних політичних умов армія впливає на політику диференційовано: або це реакційна політична роль, або патріотична, або миротворча. Наведено приклади проявів самостійності армії в різних країнах і в різні часи, висвітлено динаміку військових переворотів за період з 1963 по 1985 рр., їх причини.


Ключ. слова: армія, політика, цивільний контроль над армією, військові перевороти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Требін М.  
Війни століття, що наступає: якими вони можуть бути? / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 62-75. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто можливий варіант воєн нового століття, що базується на наслідках військово-технічної революції (ВТР) та сучасних тенденціях збройної боротьби. Визначено особливості ВТР, основні тенденції сучасної збройної боротьби. Зроблено прогноз щодо ймовірного характеру, географії, сфер боротьби, зброї можливих воєнних конфліктів. Наголошено на необхідності зважати на світові тенденції щодо використання зброї, особливості сучасного етапу ВТР через відставання України у сфері озброєння, що є загрозою для національної безпеки країни.


Ключ. слова: війни, збройний конфлікт, ВТР, бойові дії
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Требін М.  
Збройні сили та релігія: світовий досвід взаємодії / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На прикладі деяких країн Заходу (США, Німеччини, Польщі) висвітлено взаємодію армії та релігії. Проаналізовано необхідність створення військово-релігійної служби в українській армії та її ймовірні завдання.


Ключ. слова: війна, релігія, армія, військові священики, військово-церковна служба
Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.54 + Ц4,8(3)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Требін М.  
Механізми цивільного контролю над Збройними силами / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 19-23. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто механізми цивільного контролю за збройними силами, різні підходи до вирішення цієї проблеми. Система цивільного контролю дозволяє обмежити використання армії в антиконституційних цілях. У правовій демократичній державі життя та діяльність армії контролюється не тільки державними інститутами, але й усією суспільно-політичною системою, зокрема, рядовими громадянами. Наголошено, що такий досвід є дуже важливим для трансформаційних процесів, що тривають в Україні.


Ключ. слова: цивільний контроль над збройними силами, воєнна доктрина, військовослужбовці
Індекс рубрикатора НБУВ: Х811.11 + Ц4,8(4Укр)270

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Требін М.  
Обличчя тероризму / М. Требін // Людина і політика. - 2003. - № 1. - С. 102-117. - Библиогр.: 37 назв. - укp.

Досліджено види тероризму. Виділено ряд критеріїв для класифікації цього явища.


Ключ. слова: тероризм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мазурик О. В. 
Політологія : Підруч. для курсантів вищ. військ. навч. закл. ЗС України / О. В. Мазурик, А. Л. Папікян, В. Ф. Смолянюк, М. П. Требін, В. С. Афанасенко, А. М. Бережний, М. П. Гетьманчук, М. І. Горлач, Т. В. Єрескова, Ю. Ю. Калиновський. - Вінниця : Нова кн., 2002. - 445 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розкрито теоретичні засади політології як науки. Описано теорію демократичного суспільства, висвітлено особливості функціонування інститутів державного управління сучасної України за умов продовження трансформаційних процесів у державі та залучення її у світові політичні процеси як повноправного члена світової спільноти. Проаналізовано роль Збройних Сил у демократичній державі, її становлення, соціально-економічні умови розвитку демократії в Україні, основні напрямки зовнішньої політики держави.

Раскрыты теоретические основы политологии как науки. Описана теория демократического общества, освещены особенности функционирования институтов государственного управления современной Украины в условиях продолжения трансформационных процессов в государстве и привлечения ее в мировые политические процессы как полноправного члена мирового сообщества. Проанализированы роль Вооруженных Сил в демократическом государстве, его становление, социально-экономические условия развития демократии в Украине, основные направления внешней политики государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0я73

Шифр НБУВ: ВА632096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Требін М.  
Тероризм: спроба проникнення в сутність / М. Требін // Людина і політика. - 2002. - № 4. - С. 123-136. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Розглянуто тероризм як явище, що має складну структуру. Виділено ознаки тероризму, досліджено теорії, що пояснюють джерела насильства, його прояви, проаналізовано риси сучасного тероризму. Зауважено, що проникнення в сутність тероризму як суспільного явища може бути продуктивним для з'ясування різноманітних форм його прояву і всього спектру причин, що його породжують.


Ключ. слова: тероризм, насильство, політичний тероризм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Волович В. І. 
Соціологія : Підруч. / В. І. Волович, Г. Т. Головченко, М. І. Горлач, І. М. Жиленкова, В. Г. Кремень, В. В. Найдьонова, М. О. Соколов, М. П. Требін. - 5-те вид., переробл. і доповн. - Х. : Вид. будинок "Фактор", 2006. - 768 c. - укp.

Проаналізовано становлення та розвиток соціології в Україні. Викладено основні положення про суспільство як соціальну систему. Розглянуто питання соціології політики, особи, механізми соціальної діяльності та поведінки особи, соціальної структури та політичної системи в країні, соціології економіки, міста, села. Висвітлено проблеми соціології релігії, права, культури, виховання, а також демографічних процесів.

Проанализированы становление и развитие социологии в Украине. Изложены основные положения об обществе как социальной системе. Рассмотрены вопросы социологии политики, личности, механизмы социальной деятельности и поведения личности, социальной структуры и политической системы в стране, социологии экономики, города, села. Освещены проблемы социологии религии, права, культуры, воспитания, а также демографических процессов.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5я73

Шифр НБУВ: ВА673014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Требін М. П. 
Проблема взаємодії армії та суспільства в соціальній філософії / М. П. Требін, Є. М. Мануйлов // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 9-16. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто методологічні основи соціально-філософського аналізу взаємодії армії та суспільства, які сформувалися протягом історії людської цивілізації. Для виокремлення власне соціально-філософського бачення означеної проблеми використано класичну зарубіжну філософську думку. Доведено, що існуючу низку концепцій взаємодії армії та суспільства можна поділити на два великі класи: атрибутивний, де зроблено акцент на армії як атрибуті суспільства; реляційний, де акцентовано увагу на взаємодії армії та суспільства крізь призму відносин на елементарному та складному комунікативному рівнях.


Ключ. слова: армія, суспільство, взаємодія армії та суспільства
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц1,8(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Требін М. П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / М. П. Требін; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 32 c. - укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Горлач М. І. 
Філософія (філософія, релігієзнавство, логіка, етика і естетика) : підручник / М. І. Горлач, Є. М. Мануйлов, О. Ю. Панфілов, В. С. Афанасенко, М. П. Требін, П. В. Квіткін, В. А. Кротюк, О. В. Громико, В. Г. Рибалка, К. А. Паюсов; Харк. ун-т повітр. сил ім. І. Кожедуба. - 2-ге вид., доповн. та переробл. - Х., 2011. - 410 c. - укp.

Висвітлено історію філософії та її значення для формування філософської культури військових кадрів, роль філософії у розвитку суспільства та Збройних сил України. Розкрито проблеми онтології та гносеології, сутність теорії пізнання, особливості філософського вчення про буття та матерію. Проаналізовано філософські проблеми походження і буття людини, розглянуто основні закони діалектики. Викладено основи соціальної філософії, соціально-філософську концепцію суспільства. Увагу приділено проблемам етики та естетики, логіки, релігієзнавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Герасіна Л. М. 
Конфліктологія : навч. посіб. / Л. М. Герасіна, М. П. Требін, В. Д. Воднік, О. В. Ставицька, О. М. Сахань; Нац. ун-т "Юрид. акад. Украіни ім. Ярослава Мудрого". - Х. : Право, 2012. - 127 c. - Бібліогр.: с. 122-125. - укp.

Розкрито теорію конфлікту, що концептуалізована багатьма соціальними науками. Розглянуто проблеми юридичної конфліктології, яка в межах правового підходу наближається до предмета конфліктологічної науки. Проаналізовано джерела, рушійні сили, причини та мотивації конфліктів, їх динаміку. Надано характеристику суб'єктам - учасникам конфлікту. Наведено види соціальних конфліктів, а також шляхи та технології їх подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: А4 я73 + Ю954.04 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Требін М. П. 
Правова культура громадян в українському суспільстві / М. П. Требін // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано та проаналізовано найбільш важливі компоненти правової культури. Запропоновано поняття правової культури демократичного суспільства, правосвідомості громадян у демократичному суспільстві. Доведено, що рівень правової культури громадян сучасної України потребує покращання. Запропоновано шляхи подальшого удосконалення правової культури громадян України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х809(4УКР)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Требін М. П. 
Реалії демократичного транзиту України / М. П. Требін // Укр. соціум. - 2011. - № 3. - С. 169-182. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано особливості українського демократичного транзиту, показано існуючий стан справ в Україні з розбудовою правової держави та формуванням громадянського суспільства, обгрунтовано, що сутнісна зміна становища в Україні можлива лише завдяки реалізації на практиці ідей демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Требін М. П. 
Ораторське мистецтво : підручник / М. П. Требін, Г. П. Клімова, Н. П. Осипова, Г. Ю. Васильєв, В. Д. Воднік; ред.: М. П. Требін, Г. П. Клімова; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х. : Право, 2013. - 207 c. - Бібліогр.: с. 199-201 - укp.

Розглянуто ораторське мистецтво в системі суспільних комунікацій. Досліджено перешкоди контакту оратора й аудиторії й їх урахування в організації аудиторії. Акцентовано увагу на правилах і помилках у висуненні тези, аргументації та демонстрації. Розкрито поняття та загальні ознаки мовної культури оратора. Розглянуто виникнення юридичного красномовства в епоху античності. Наведено види та принципи ділового красномовства юриста. Розкоито сутність, принципи та прийоми полеміки як форми ораторського мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш7 я73-1 + Х895.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Требін М. П. 
Політологія : підручник / М. П. Требін, Л. М. Герасіна, І. О. Поліщук, Г. Ю. Васильєв, В. Я. Зимогляд; ред.: М. П. Требін; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х. : Право, 2013. - 414 с. - укp.

Розкрито зміст сучасної політичної науки як навчальної дисципліни, яка визначає систему категорій і понять, предмет і методи, закономірності та функції політології. Викладено основні проблеми науки про політику, політичну владу та громадянське суспільство, сучасні політичні відносини, системи та режими, інститути та політико-правові процеси, що відповідають змісту державного стандарту. Наголошено, що вивчення політології розширює та збагачує знання студентів, посилює теоретико-методологічну і професійну підготовку. Підкреслено, що політологія - один із засобів сучасної соціалізації особи й формування політико-правової культури, залучення до демократичних цінностей. Наголошено, що знання основ політології також необхідне для виконання багатьох функцій юриста, вирішення конкретних завдань юридичної діяльності. Розкрито проблеми сучасної політології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Васильєв Г. Ю. 
Громадянське суспільство: політичні та соціально-правові проблеми розвитку : монографія / Г. Ю. Васильєв, В. Д. Воднік, О. В. Волянська, Л. М. Герасіна, В. Я. Зимогляд; ред.: М. П. Требін; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х. : Право, 2013. - 535 c. - Бібліогр.: с. 467-535 - укp.

Досліджено соціально-філософські, політичні та соціально-правові проблеми розвитку громадянського суспільства, методологічні підходи та понятійні конструкти. З'ясовано чинники формування та розвитку громадянського суспільства в Україні, роль права та правової культури в процесі розбудови громадянського суспільства. Виявлено особливості взаємодії громадянського суспільства та правової держави за умов нестабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Ф036 + Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Требін М. П. 
Міжнародна інформація : навч. посіб. / М. П. Требін, І. О. Поліщук, Н. П. Осипова, Г. Ю. Васильєв, О. М. Сахань; ред.: М. П. Требін; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2014. - 335 c. - Бібліогр.: с. 329-332 - укp.

Розкрито предмет, поняття та структуру міжнародної інформації, викладено її методи та функції. Проаналізовано інформаційно-аналітичну діяльність у міжнародних відносинах, добування й обробку документів міжнародної інформації, міжнародну інформаційну діяльність. Розглянуто питання основних категорій споживачів та їх інформаційну культуру. Наведено технології проведення оглядів різних міжнародних аналітичних агенств. Викладено правовий аспект діяльності та класифікації сучасних міжнародних інформаційних систем. Розкрито поняття публічної сфери й її формування за умов України. Досліджено питання національної безпеки України й її складові частини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х840.6 я73 + Х849(4УКР)04 я73 + А6 я73 + С5*666.4 я73 + Ф4 е .я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Требін М. 
Місце та роль правового виховання в процесі формування правової культури громадян України / М. Требін // Освіта і упр.. - 2010. - 13, № 2/3. - С. 92-106. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто місце та роль правового виховання в процесі формування правової культури громадян України, яку визначено як ціннісно-нормативну систему, орієнтовану на ідеали права, гуманізму та демократії, що схвалюється більшістю населення в суспільстві, відповідає прагненню українського народу до досягнення всебічного розвитку кожної особистості, кожної нації, що мешкають в Україні, забезпеченню миру та добробуту кожної родини. Відзначено, що головним чинником формування національної правової культури України є правове виховання, завдяки якому громадянин адаптується до тих норм, цінностей, законів, які існують у соціумі, набуває необхідних соціальних якостей для входження в суспільство як певну правову систему. На основі результатів соціологічного дослідження "Цінності - грудень 2006", проведеного в усіх областях України, АР Крим і м. Київ (2 032 респонденти, у тому числі 691 людина віком від 18-ти до 35-ти років). Доведено, що українці в цілому визначають себе прибічниками демократії, в той же час відзначено тенденцію зростання частки тих, хто віддає перевагу авторитаризму. Показано, що місце та роль правового виховання детерміновані його цілями та завданнями. Проаналізовано принципи, способи, форми та засоби правового виховання, запропоновано критерії оцінки правового виховання громадян України.

Рассмотрены место и роль правового воспитания в процессе формирования правовой культуры граждан Украины, которая определена как ценностно-нормативная система, ориентированная на идеалы права, гуманизма и демократии, что одобряется большинством населения в обществе, отвечает стремлению украинского народа к достижению всестороннего развития каждой личности, каждой нации, проживающих в Украине, обеспечению мира и благополучия каждой семьи. Отмечено, что главным фактором формирования национальной правовой культуры Украины является правовое воспитание, благодаря которому гражданин адаптируется к тем нормам, ценностям, законам, существующим в социуме, приобретает необходимые социальные качества для вхождения в общество как некую правовую систему. На основе результатов социологического исследования "Ценности - декабрь 2006", проведенного во всех областях Украины, АР Крым и г. Киев (2032 респондента, в том числе 691 человек в возрасте от 18-ти до 35-ти лет). Доказано, что украинцы в целом определяют себя сторонниками демократии, в то же время отмечено тенденцию роста доли тех, кто отдает предпочтение авторитаризму. Показано, что место и роль правового воспитания детерминированы его целями и задачами. Проанализированы принципы, способы, формы и средства правового воспитания, предложены критерии оценки правового воспитания граждан Украины.

In the article a place and role of legal education is examined in the process of forming of legal culture of citizens of Ukraine. It is rotined that a place and role of legal education is determined his aims and tasks. Principles, methods, forms and facilities of legal education, are analyzed, the criteria of estimation of legal education of citizens of Ukraine are offered.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8(4УКР) ф2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15566 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського